Czy zastanawiałeś się, w jakich miejscach znajdują się najpopularniejsze obiekty, które  fotografują turyści?  Poznaj 3 miejsca, w których warto jest zrobić sobie oryginalne selfie! Jeśli uda ci się stworzyć nietuzinkowe zdjęcie, Ty i Twoi znajomi zapamiętacie je na długo.

Krzywa Wieża w Pizie

To jedno z najczęściej fotografowanych miejsc. I to nie tylko ze względu na oryginalność samej budowli, ale również na możliwość zaplanowania ciekawych oraz zabawnych ujęć z wieżą w tle!

Do najbardziej popularnych należą oczywiście: podtrzymywanie budowli, dmuchanie na nią, pchanie jej czy też… stworzenie z niej lodów w rożku! Chętnych do zrobienia sobie selfie nie brakuje, dlatego też każdy prześciga się w pomysłach na najciekawszą fotografię. Aby dołączyć do nich, postaw na oryginalność – możesz użyć wieży jako zabawnego rekwizytu!

Warto wiedzieć, że:

Krzywa Wieża w Pizie jest dzwonnicą katedralną. Została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1987 roku. Budowano ją prawie 180 lat. Prace nad powstaniem obiektu rozpoczęto w 1173 roku. Wkrótce po tym wieża zaczęła odchylać się – dzięki czemu zyskała ogromną popularność współczesnych turystów.

Wieża Eiffla

Większość romantycznych wycieczek do stolicy miłości – Paryża – musi skończyć się fotografią ze słynną Wieżą Eiffla.

Pomysłów na zdjęcia jest kilka: zmiana perspektyw (fotografie z doły, z góry), użycie jej jako rekwizytu (naciskanie na jej czubek) czy też najbardziej popularne, a więc ujęcia zakochanych na tle konstrukcji.

Aby stworzyć oryginalną fotografię pod paryską wieżą Eiffla możesz zagrać z symboliką tej budowli – zamiast romantycznych zdjęć zrób zabawne lub nawet… przerażające selfie!

Wskazówka:

Będą na wieży Eiffla, warto zrobić sobie również zdjęcie na szklanej podłodze, umieszczonej na wysokości 57 metrów nad ziemią.

Warto wiedzieć, że:

Wieża Eiffla to najwyższa i najbardziej znana budowla we Francji. Jej budowę rozpoczęto w 1889 roku. Powstała na paryską wystawę światową. Choć początkowe plany zakładały, że po 20 latach zostanie ona rozebrana, jednak jej twórca, Gustave Eiffel, nie chciał do tego dopuścić. Aby „uratować” swoją wieżę założył w niej laboratorium aerodynamiczne oraz meteorologiczne. Dzięki przeprowadzeniu kilku udanych eksperymentów, przeprowadzonych na szczycie konstrukcji odstąpiono od jej likwidacji.

Wielki Sfinks i Piramida Cheopsa

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również gorącego i nieco egzotycznego państwa, a więc Egiptu! To właśnie tam – w Gizie – znajdują się dwie najchętniej odwiedzane przez turystów budowli. Wielki Sfinks i Piramida Cheopsa co roku podziwiane są przez miliony podróżujących!

Tutaj również warto zrobić sobie ciekawe zdjęcie, stanowiące pamiątkę z dalekiego wyjazdu. A jest ku temu okazja, bowiem fotografie turystów opierają się głównie na dawaniu całusa Sfinksowi lub dotykaniu czubka piramidy. Warto więc zastanowić się chwilę nad własną, niepowtarzalną kompozycją selfie i po prostu działać!

Warto wiedzieć, że:

Piramida Cheopsa uznawana była przez starożytnych za jeden z siedmiu cudów świata. Jako jedyny z nich przetrwała do dziś.  Budowla powstała około 2560 lat p.n.e, by stać się grobowcem faraona Cheopsa. Prace nad nią trwały podobno… około 20 lat!

Wielki Sfinks został zbudowany około 2550 lat p. n. e. Prawdopodobnie przedstawia wizerunek Chefrena, jednego ze starożytnych egipskich władców.

Czy zainspirowaliśmy Cię do zrobienia sobie oryginalnej fotografii z podróży? Jeśli tam, to do działa! A może masz już jakąś, którą chcesz się pochwalić?