Zbliża się szczyt sezonu podróżniczego. W końcu latem prawie każdy odkrywa w sobie małego podróżnika, który ma ochotę zobaczyć kawałek świata, tego dalekiego, lub tego bliższego, gdzieś w okolicy.

Niezbędnik podróżnika czyli co zabrać ze sobą w podróż

A zatem, co znajdzie się w niezbędniku podróżnika? Z pewnością dla każdego co innego będzie wyjątkowo istotne, jednak istnieje przynajmniej kilka rzeczy, które zawsze warto włożyć do bagażu, albo mieć przy sobie w plecaku czy torbie podręcznej.

Aparat fotograficzny

Uwiecznianie wspomnień z podróży zdjęciach to sposób na to, by po jakimś czasie móc na nowo przenieść się w te odwiedzone miejsca, raz jeszcze przeżyć emocje związane z podróżą. Warto zatem mieć przy sobie kompaktowy aparat fotograficzny, albo po prostu telefon z dobrym aparatem. Często przydaje się również dodatkowa karta pamięci – to must-have szczególnie dla miłośników fotografii.

Powerbank

Powerbank to kolejna rzecz którą warto mieć przy sobie. W końcu telefon komórkowy lubi rozładować się w najmniej odpowiednim momencie, właśnie wtedy, gdy trzeba zadzwonić po pomoc po złapało się kapcia gdzieś na drodze, albo w jakiejś innej trudnej sytuacji. Rzecz taka jak powerbank potrafił uratować z opresji.

Podstawowe leki

Zawsze warto mieć przy sobie podstawowe leki, oraz zestaw do wykonania opatrunku. Niestety niemiłe przygody związane ze zdrowiem potrafią spotkać wszędzie. Tabletki na alergię bez recepty, coś na zbicie gorączki, coś odkażającego – te rzeczy nie zajmują dużo miejsca, a pozwalają czuć się pewnie na przykład podczas wyprawy w góry.

Latarka

Wspominając o wyprawie w góry, zawsze warto mieć przy sobie latarkę, oraz kilka innych rzeczy, takich jak na przykład leciutka odzież przeciwdeszczowa, czy plastikowa kosmetyczka do schowania telefonu albo pieniędzy, w razie silnych opadów deszczu. Pewne rzeczy przydają się po prostu wtedy, gdy rusza się na trochę bardziej ekstremalne wyprawy.

Niezbędne telefony i adresy

Zawsze warto mieć zapisane niezbędne telefony i adresy w miejscu dodatkowym, a nie tylko w telefonie komórkowym. Telefon zwyczajnie można zgubić, lub ktoś może go ukraść. Warto zatem w ramach ubezpieczenia siebie od takich sytuacji, zapisać numer do bliskich, by móc się z nimi skontaktować w trudnej sytuacji.

Kserokopie dokumentów

Warto również mieć przy sobie kserokopie swoich dokumentów, takich jak dowód osobisty czy paszport. Kiedy pada się ofiarą złodzieja, skradziony może zostać również ważny dokument, bez którego trudno będzie wydostać się poza granice konkretnego kraju. Kserokopia dokumentu przyda się zatem w miejscu takim jak konsulat czy ambasada, do której trzeba będzie się udać.