Oszczędne podróżowanie – kilka złotych rad

W dzisiejszych czasach tanie podróżowanie jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy poczytać blogi podróżnicze w internecie, gdzie autorzy dzielą się swoimi sposobami na to, co zrobić by jeździć po świecie często, a jednocześnie nie zadłużyć się, ani nie wydać majątku. Generalnie, najlepiej jest podróż planować bądź to z wielkim wyprzedzeniem, bądź na gorąco – korzystając z wyprzedaży w biurach podróży albo promocji linii lotniczych. Dlatego właśnie prawdziwi podróżnicy zawsze mają oko na przeglądarki z tanimi biletami, śledzą strony informujące o błędach w systemach lotniczych, dzięki czemu udaje się czasami upolować bilet na drugi koniec świata za kilkadziesiąt dolarów. Bywa, że niektórzy mają już kilka podróży w planach, a na każdą udało im się kupić bardzo tanie loty.

Polowanie na tanie bilety lotnicze oraz noclegi

Zatem polowanie na tanie bilety lotnicze to jeden z najlepszych pomysłów na to, aby ruszyć gdzieś dalej w świat za niewielkie pieniądze. Drugim świetnym sposobem jest polowanie na tanie noclegi. Można pojechać z grupą znajomych i zabukować pokój kilkuosobowy w hostelu – w ten sposób za nocleg czasami płaci się dosłownie 20 czy 30 zł od osoby. Można też zarejestrować się na przykład na stronie couchsurfing, dzięki której można nocować za darmo u innych użytkowników tego portalu, jednocześnie jednak zgadzając się na to, że kiedyś ktoś przenocuje w naszym domu.

Tanie zwiedzanie

Jak już uda się tanio dotrzeć do wakacyjnej destynacji, w której ma się również niskobudżetowy nocleg, można korzystać z możliwości taniego zwiedzania. Warto zatem sprawdzić, kiedy w lokalne w atrakcjach są darmowe wejścia do muzeów, zwykle w jednym dniu tygodnia jest taka możliwość. Poza tym warto dowiedzieć się, czy istnieją zniżkowe bilety, dzięki którym można podróżować oraz wchodzić do atrakcji turystycznych taniej. Taka opcja jest w wielu europejskich stolicach, na przykład w Rzymie albo Barcelonie.

Sposoby na najtańsze podróżowanie

Można też skorzystać ze starego dobrego autostopu, spanie pod namiotem na dziko, albo na bardzo tanich polach namiotowych, to jednak propozycja dobra dla naprawdę młodych ludzi, trudno by w ten sposób podróżowały rodziny z dziećmi. Nie da się jednak ukryć, że możliwości jest wiele i przy dużej determinacji, można zwiedzać świat naprawdę za grosze.