Górskie wędrówki to propozycja nie tylko dla osób z dobrą kondycją. To doskonały wybór dla każdego, kto chciałby aktywnie spędzić czas na łonie natury! Polska ma wiele pięknych zakątków. Wśród nich znajdują się również obszary górskie, które zapraszają przez cały rok. Gdzie można wybrać się na wędrówkę górską?

Trasy dla początkujących i zaawansowanych

Beskid Śląski, Żywiecki, Tatry, Bieszczady, Karkonosze, Góry Sowie czy Kamienne czy Góry Świętokrzyskie – wędrówka w nasze góry niesie ze sobą obietnicę wielu pięknych widoków. Góry w Polsce oferują wiele świetnych tras zarówno dla początkujących, jak i dla tych bardziej zaawansowanych piechurów.

Do rozpoczęcia swojej przygody wcale nie trzeba specjalistycznego, kosztownego sprzętu ani dobrej kondycji – do dyspozycji są również górskie szlaki przeznaczone dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia. Należy wtedy szukać szlaków krótszych, z małymi przewyższeniami, najlepiej o utwardzonej nawierzchni.

Zaplanuj swoją wędrówkę w góry

Aby górska wędrówka była całkowicie udana, warto wcześniej zaplanować trasę. W ten sposób można także oszacować jej poziom trudności oraz czas potrzebny do jej pokonania. W planowaniu górskich wędrówek bardzo pomocne są różnego rodzaju serwisy internetowe z mapami, a także aplikacje na smartfony. Oczywiście, zawsze warto mieć też pod ręką zwykłą mapę, najlepiej laminowaną, która będzie odporna na wilgoć.

Wiele ciekawych propozycji wycieczek można znaleźć również na blogach internetowych i na innych stronach – dzięki nim wędrówka może być jeszcze łatwiejsza w zaplanowaniu.