Istnieje dość duża grupa zwolenników taniego podróżowania. Jednak warto mieć świadomość, że w takim podróżowaniu ryzyko, że padniemy ofiarę kradzieży znacznie wzrasta. Co ważne, turyści okradani nie są wcale jedynie w małych i biednych krajach, ale również w dużych miastach, gdzie codziennie przewija się wielu turystów,, które znane są na całym świecie przyciągając do siebie nie tylko ciekawskich ludzi poszukujących rozrywki i odpoczynku, ale również złodziei. Jak zatem podróżować, aby nie paść ofiarą kradzieży?

Przede wszystkim należy bardzo uważać przebywając w bardzo zatłoczonych miejscach, których w turystycznych miastach jest mnóstwo. Tłok to sytuacja doskonała dla złodzieja, który pomimo obecności wielu osób jest w stanie dokonać zuchwałej, ale i przez nikogo nie zauważonej kradzieży. Szczególnie wszelkie środki komunikacji miejskiej to stwarzają doskonałe sytuacje dla złodziei kieszonkowców. Wielu turystów jednak nieświadomie swoim zachowaniem prowokuje złodzieja do dokonania kradzieży. Chodzi tu przede wszystkim o pozostawianie, nawet na krótką chwilę rzeczy bez opieki. Bezpieczna podróż opiera się na ciągłej obserwacji własnego bagażu.

Choć spacery wieczorami po pustych uliczkach mogą być niezwykle relaksujące, to jednak dla własnego bezpieczeństwa warto z nich zrezygnować, szczególnie jeśli jesteśmy sami bądź towarzyszy nam jedynie jedna osoba. Samotne uliczki to miejsca, w których niezwykle często dochodzi do napadów. Warto dla własnego dobra unikać takich miejsc, a na wieczorne spacery udać się tam, gdzie jest nieco więcej ludzi, i w razie niebezpieczeństwa zawsze znajdzie się ktoś, kto udzieli nam odpowiedniej pomocy. Czasem warto zrezygnować z czegoś przyjemnego na rzecz własnego bezpieczeństwa, które zawsze, n ie tylko w c zasie wyjazdów jest ogromnie ważne.

Nawet najbardziej uważna osoba czasem może popełnić błąd i stać się ofiara kradzieży. dlatego dla bezpieczeństwa warto całą posiadaną przy sobie gotówkę rozdzielić na co najmniej kilka mniejszych kwot, przy czym każdą z nich umieścić w innym miejscu.