Wędrówka po górach i oglądanie pięknych widoków to czysta przyjemność. Nie każdy jednak wie, jak odpowiednio przygotować się do takiej wycieczki.

Jak wiadomo, podczas takiej górskiej wyprawy możemy się naprawdę mocno zmęczyć i spocić. Termoaktywna odzież nada się na takie wycieczki idealnie, ponieważ odprowadza ona wilgoć, pot. Dodatkowo taka odzież doskonale sprawdzi się w czasie zimy, ponieważ chroni ciało przed utratą ciepła.

W góry, warto ubierać się na tak zwaną cebulkę. Dzięki temu, w każdej chwili możemy zdjąć lub założyć jedną z warstw. Zabierzmy ze sobą również czapkę. Latem przyda się czapka z daszkiem, która będzie chroniła naszą głowę przed słońcem. Za to zimą wybierzmy grubsze nakrycie głowy, aby chroniło nas przed mrozem.

Wychodząc na szlak nie możemy zapominać także o porządnych skarpetach. Starajmy się dopasować je do naszego buta. Grubsze skarpety zakładajmy w zimniejsze dni, a cieńsze gdy na dworze jest słonecznie. Pamiętajmy, aby zabierać ze sobą długie skarpety, które będą chroniły naszą stopę przed otarciami. Oczywiście, poza porządnymi skarpetami nie możemy zapominać o odpowiednim obuwiu. Buty do górskich wycieczek, powinny sięgać za kostkę, zabezpieczając ją przed wszelkimi urazami. Ważne, aby nasze obuwie było wygodne i nie przeszkadzały w czasie chodzenia. Nigdy nie decydujmy się na trampki, czy klapki, nawet w bardzo upalne dni.

Kiedy mamy już przygotowany nasz strój na wyprawę, warto zabrać się za pakowanie plecaka. Dlaczego wybrać plecak, jako nasz bagaż podręczny? Ponieważ jest wygodny i obciąża oba ramiona, w przeciwieństwie do niektórych toreb. Do plecaka warto spakować kurtkę przeciwdeszczową. Nawet jeśli nie wygląda, aby miało padać. Warto wyposażyć się w koło ratunkowe, nigdy nie wiemy co spotka nas na szlaku.

Na wędrówkę powinniśmy zabrać również zapas jedzenia, które doda nam energii podczas marszu. Doskonale sprawdzi się tu gorzka czekolada. Unikajmy jej tylko w przypadku, gdy na dworze jest gorąco, ponieważ szybko się roztopi. Do plecaka możemy spakować na przykład kanapki, owoce, zbożowe batony, czy orzechy. Musimy również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, dlatego nie zapominajmy zabrać picia. Wybierzmy wodę, albo ciepłą herbatę z miodem.

Co ważne, warto zabrać ze sobą dokumenty, telefon i portfel. Nigdy nie wiemy, co przytrafi się podczas wycieczki i warto się zabezpieczać. Do naszego ekwipunku powinniśmy dołączyć również mapę, którą najlepiej wcześniej przeanalizować. Możemy również zabrać ze sobą małą, podręczną apteczkę.