Okres letni to czas, kiedy Polacy tłumami odwiedzają polskie plaże. Bałtyk z roku na rok cieszy się bowiem coraz większą popularnością. Nie ma się co dziwić, gdyż od paru już lat pogoda w lecie coraz bardziej dopisuje, a i plaże są coraz czystsze. Jednak, na które plaże jest się wybrać najlepiej?

Pierwszym miejscem, które warte jest polecenia jest Świnoujście. Jeśli wybieramy się nad morze, jest to miejsce obowiązkowe do odwiedzenia. Plaża ta jest bowiem bardzo czysta. To jedna z najczystszych plaż w Polsce. Wszystko dlatego, iż jest ona dokładnie sprzątana codziennie Jest to oczywiście także plaża strzeżona przez wykwalifikowanych ratowników.

Jeśli marzy nam się odpoczynek nad morzem w ciszy i spokoju, to najlepszym wyborem będzie plaża w Chałupach. To miejsce słynie właśnie z tego, iż można tu odpocząć bez tłumów turystów. Brak tłumów turystów oznacza także, iż jest to plaża niezwykle czysta. Jeśli zatem zależy nam na ciszy i spokoju to Chałupy będą miejscem idealnym.

Wymieniając polskie plaże nie można zapomnieć oczywiście o plaży na Helu. Co więcej, w tej miejscowości wypocząć można przy dwóch plażach. Pierwsza to plaża główna ulokowana nad otwartym morzem. Druga plaża znajduje się przy Zatoce Gdańskiej. W związku z tym, że są to plaże, miejsca to wyposażone są one w bardzo dobrą infrastrukturę.

Na koniec koniecznie wspomnieć trzeba także o Sopocie. Tej miejscowości nikomu nie trzeba przedstawiać. Co roku cieszy się ona ogromną popularnością. Minusem są jednak jak można się domyśleć ogromne ilości turystów. Dlatego nie jest to miejsce dla osób ceniących sobie ciszę i spokój.