Polska jest piękna – szczególnie ta południowa! Jeśli chcesz się o tym przekonać, koniecznie dowiedź miejsca, które Ci polecamy. Zakochaj się na nowo w naszych górach! Oto lista, która Ci w tym pomoże.

Trzy Korony

Najbardziej charakterystyczne miejsce w Pieninach zaprasza wszystkich podróżujących! I to nie bez powodu. To tutaj z Okrąglicy roztacza się piękny widok na Dunajec oraz Magurę Spiską.

Hala Gąsiennicowa

Jedno z najbardziej efektownych miejsc w polskich górach, znajdujące się w Tatrach! Stąd blisko na Kościelec oraz Zawrat, a także Staw Gąsiennicowy. Warto także odwiedzić niezwykłe schronisko Murowaniec i stamtąd cieszyć się pięknym widokiem górskiej natury.

Morskie Oko

Dla wielu turystów najpiękniejszy, ale także zdecydowanie najbardziej popularny staw po polskiej stronie Tatr. Spacer wokół niego oferuje wspaniałe wrażenia – widok odbijających się w tafli szczytów gór. To koniecznie trzeba zobaczyć!

Dolina Chochołowska

Nie tylko najdłuższa oraz przepiękna dolina w Tatrach. To także miejsce, które wiosną zakwita wieloma kolorowymi kwiatami – wtedy też robi największe wrażenie na podróżnych.

Góry Stołowe

Znajdujące się na styku Sudetów góry wypiętrzyły się przed 30 milionami lat! To jeden z powodów, dla których warto je zobaczyć. Kolejnym jest fakt, że rozsiewają one naprawdę magiczną aurę. Nic w tym dziwnego – to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Europie, bowiem jest przykładem gór płytowych, mało spotykanych w innych krajach.