Zaplanowanie urlopu we dwoje rozpoczyna się oczywiście od wyboru miejsca.  Tylko gdzie udać się, aby spędzić niezapomniany czas z osobą, na której szczególnie nam zależy? Z pomocą przychodzi nasz subiektywny ranking bardzo klimatycznych miejsc na ziemi, idealnych na wspólny wyjazd.

Bergen

To drugie co do wielkości norweskie miasto, gdzie góry spotykają się z morzem, zachwyca nie tylko pięknymi widokami. Bergen to głównie miejsce kontrastów. Nadbrzeże Bryggen, znajdujące się w centrum, przechowuje pamięć o minionych wiekach – tu zobaczycie bowiem szereg hanzeatyckich budynków handlowych, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także unikatową średniowieczną drewnianą zabudowę. Tu też umieszczone zostały urokliwe sklepiki z pamiątkami i tradycyjnym rękodziełem. Dla kontrastu w centrum znajdują się też minimalistyczne oraz bardzo nowoczesne hotele, które swoim oryginalnym wyglądem zachęcają podróżujących do wstąpienia w swoje progi.

Bergen nazywane jest bramą fiordów. To bajkowe miejsce, gdzie lasy wyściela miękki mech, o nieprawdopodobnie intensywnym, zielonym kolorze. Nawet załamania pogody nie są tu straszne turystom, bowiem zaraz po nich z górskich skały spływają kaskady deszczowych wodospadów.

Dlaczego uważamy, że to świetne miejsce na wyjazd par? Odpowiedzią będą nie tylko wąskie i klimatyczne uliczki, piękne nadbrzeże, widok gór, bliskość fiordów oraz niespotykany nigdzie klimat. Nocą miasto przeobraża się w jedne z najbardziej romantycznych miejsc w Europie. Pięknie oświetlone Bergen będzie więc stanowić odpowiednie tło dla wspólnych kolacji.

Florencja

Włoskie miasto zachęca nie tylko wysokimi temperaturami, ale także niezwykła intensywnością barw roślinności, pięknie komponującą się z licznymi zabytkami, która stanowią dla nich kontrastujące tło. Florencja to głównie przytulne, wąskie uliczki. Każda z nich wygląda jak małe dzieło sztuki. Przechadzanie się po mieście to metaforyczne podróżowanie po kartach podręcznika historii sztuki. Kunsztowna architektura oraz wnętrza, wykończone z największą dbałością o detale zachwycają na każdym kroku.

Oczywiście, aby poczuć niezwykły klimat pięknej Florencji, nie można pominąć wizyty w Galleria dell’Accademia, gdzie możecie podziwiać prace m. in. Dawida Michała Anioła. Samo wzgórze Michała Anioła dostarczy Wam przyjemnych wrażeń, bowiem z jego szczytu rozlega się barwna panorama na miasto. To właśnie dzięki przeplataniu się tutaj historii z naturą, Florencja zyskuje niepowtarzalną atmosferę.

Dlaczego uważamy, że to świetne miejsce na wyjazd par? To przecież Włochy! Każdy z nas kojarzy je z miłością romantyzmem i pięknem. Dlaczego więc nie skorzystać z magii tego kraju oraz zagwarantować sobie zbliżający ludzi wyjazd?

Brugia

Pora na kolejne miasto z bajki! I to dosłownie, bowiem Brugia wygląda jak miejsce, w którym mogłaby toczyć się najbardziej fantastyczna opowieść, jaką zdołacie sobie wyobrazić. Owiane jest ono niezwykłego rodzaju magią. A wszystko to za sprawą kunsztownej średniowiecznej architektury – szczególnie tej w okolicy placu Grote Markt. Wrażenie wywiera także ratusz Stadhuis oraz bazylika Heilig Bloed Basiliek. Jedno jest pewne – tego belgijskiego miasta nie da się zapomnieć!

Brugia jest również portem śródlądowym. Oznacza to, że poza widokiem okolicy, możemy podziwiać również wpływające do miasta statki. Miejsce to nazywane jest drugą Wenecją, ponieważ pełno tu kanałów, przecinających zabytkowe centrum. Przyciągającą kwestią jest także… belgijska czekolada! Nie ma wątpliwości, że je się ją tutaj (i sprzedaje) tonami. Ten naturalny afrodyzjak pozytywnie wpływa na samopoczucie wszystkich turystów, obecnych w Brugii.

Dlaczego uważamy, że to świetne miejsce na wyjazd par? Bajkowe miasto pełne czekolady po prostu gwarantuje udaną podróż. Przechadzanie się uroczymi uliczkami Brugii z bliską nam osobą zapamiętacie na bardzo długo. W końcu to tutaj będziecie mogli poczuć się jak w innym, fantastycznym świecie!

Paryż

Choć to najbardziej oczywiste miasto, to nie mogło go zabraknąć w naszych propozycjach. Powód jest prosty – to najromantyczniejsze z europejskich miast! Co roku odwiedzają je miliony turystów, w tym spora częśc to właśnie pary. Paryż to przecież prawdziwa stolica miłości. Zachwyca tu nie tylko kolacją na szczycie wieży Eiffla, ale i Pola Marsowe, Luwr i katedra Notre Dame.

Paryż jest także jednym z najpiękniejszych miast, ze względu na charakterystyczną architekturę – nowoczesne budownictwo dobrze komponujące się z zapierającymi dech zabytkami.

Dlaczego uważamy, że to świetne miejsce na wyjazd par? Bo to Paryż! O mieście tak wiele już napisano w kontekście romantycznych podróży, że zostaje nam tylko podpisać się pod tymi wypowiedziami i polecić Wam to pełne miłości miejsce.

A teraz kolej na Wasze propozycje! Do którego z miejsc wybierzecie się bądź wybraliście się już ze swoją drugą połówką?