Zakątki Europy to piękne miejsca o bogatej historii. Czasami jednak podróżnik odczuwa potrzebę przeżycia czegoś zupełnie nowego. Chce zobaczyć krainy, których atmosferę wyobrażał sobie jedynie dzięki kolorowym fotografiom. Przede wszystkim jednak pragnie przeżyć niezwykłą przygodę. Pytanie tylko gdzie powinna się ona odbyć?

Kuba

Wycieczka do tego barwnego miejsca to marzenie niejednego podróżnika. I to nie tylko ze względu na płomienną salsę, tańczoną tutaj na ulicach oraz słynne kubańskie cygara. Wyspa zachęca również swoim nieopisanym pięknem: malowniczymi widokami bajecznych plaż oraz egzotyczną roślinnością.

Jakie miasta warto odwiedzić? Hawanę, tak lubianą przez Hemingwaya, roztańczony, uwodzący turystów Trinidad, a także pełną atrakcji miejscowość Baracoa.

Borneo

To trzecia pod względem wielkości wyspa świata. Charakteryzuje ją przede wszystkim niespotykane bogactwo natury, które śmiało nazwać można cudem. Boreańska dżungla to miejsce, które trzeba zobaczyć – w tropikalnych lasach kryją się bowiem kolorowe gatunki ptaków oraz egzotycznych zwierząt. Ich widok z pewnością wywoła uśmiech na Waszych twarzach.

Na Borneo warto odwiedzić Sabah. Tam mieści m. in. się Labuk Bay Proboscic Monkey Sanctuary – a więc miejsce, gdzie można zobaczyć nosacze – a także Centrum Rehabilitacji Orangutanów Sepilok. Sarawak to także piękna kraina, pełna atrakcji, takich jak Park Narodowy Bako czy wygasły wulkan oraz skansen Santubong i Sarawak Cultural Village.

Nepal

Jedno z najpiękniejszych miejsc świata, idealne do osób kochających aktywny wypoczynek, jak również tych, którzy szanują i doceniają różnorodność kulturową różnych zakątków globu. Azjatycki Nepal słynie głównie z bliskości zapierających dech w piersiach gór – Himalajów. Kto z Was nie chciałby zobaczyć najwyższego szczytu świata, a więc Mont Everest? Tutaj macie tą niepowtarzalną okazję! Bogactwo przyrody, które podziwiać można w  Parku Narodowym Chitwan, to kolejny aspekt, przyciągający podróżników. Dodatkowym wyróżnikiem Nepalu jest sąsiedztwo z dwoma równie egzotycznymi miejscami – Tybetem i Indiami.

Koniecznie należy odwiedzić Katmandu, stolicę państwa. Tam bowiem na pewno spotkacie żądnych ekstremalnych przygód himalaistów i wielbicieli trekkingu. Kto wie, może sami do nich dołączycie? Możecie cieszyć swoje oczy placami pałacowymi Durbar Square, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nowa Zelandia

Miejsce to cieszy się aktualnie niesłabnącą popularnością. Nie można się temu dziwić, bowiem widoki, jakie czekają na Was w Nowej Zelandii, to jedne z najpiękniejszych obrazów, które będziecie mieli okazję zobaczyć w swoim życiu. Natura pokazuje tu swoją potęgę na każdym kroku, wywołując w podróżnych nieodparte poczucie zachwytu. I choć nie jest może gorące miejsce, pełne rajskich plaż (choć plaże Nowej Zelandii są równie piękne), to uwierzcie, że warto jest zobaczyć tę bajkową przestrzeń.

Co zachwyci nas w Nowej Zelandii? Wodospady, skały, a także lodowiec, zatoka Bay of Islands oraz jaskinie, czekające na Waszą eksplorację. Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie te atrakcje?

Zamknijcie oczy i przenieście się do jednego z opisanych przez nas miejsc. A teraz powiedzcie nam, które z nich odwiedzicie jako pierwsze?